گاد مود چیست و چگونه آن را در ویندوز 10 و 11 فعال کنیم ؟

گاد مود چیست و چگونه آن را در ویندوز 10 و 11 فعال کنیم ؟

آیا تا به حال عبارت گاد مود را در ویندوز شنیده اید. این ویژگی شما از مسیر های پر پیچ و خم ویندوز برای دسترسی به تنظیمات مختلف رها می کند و می توانید به راحتی با استفاده از یک پوشه به تمام تنظیمات موجود در ویندوز خود دسترسی داشته و در صورت لزوم از آن ها استفاده کنید. اگر شما هم می خواهید با این قابلیت بیشتر آشنا شوید و همچنین با روش فعال سازی آن در ویندوز 10 و یا 11 آشنا شوید، کافی است که تا انتها با فراز سرور همراه باشید.

در مقاله ی دیگری از فراز سرور در مورد اینکه اسکرین شات ها در ویندوز در کجا ذخیره می شوند صحبت کردیم که در لینک زیر می توانید مطالعه کنید :

اسکرین شات ها در ویندوز کجا ذخیره می شود ؟

تعریف گاد مود

گاد مود حالتی است که با استفاده از یک کلیک می توانید به تمام تنظیمات موجود در کامپیوتر خود دسترسی داشته باشید. این ویژگی به شما کمک می کند تا به بیش از 200 ابزار متفاوت در تنظیمات ویندوز خود دسترسی داشته باشید. برخی از این تنظیمات ویندوز به راحتی در دسترس شما قرار ندارد؛ اما با استفاده از گاد مود می توانید به همه آن ها دسترسی داشته باشید.

با استفاده از گاد مود می توانید از کلیک های مکرر جلوگیری کرده و دیگر به دنبال گزینه های مختلف برای انجام امور نگردید، عبارت گارد مود نام مستعاری برای Master Control Panel است که در سال 2007 توسط مایکروسافت برای استفاده شما کاربران عزیز ارائه شده است. اگر این قابلیت را برای روی دیوایس خود فعال نکنید، برای دسترسی به قابلیت ها و تنظیمات مختلف موجود در دیوایس کامپیوتر خود دچار مشکل خواهید شد و باید زمان زیادی را صرف کنید.

حال اگر می خواهید این حالت را بر روی کامپیوتر خود مورد استفاده قرار دهید و نمی دانید که آن را چگونه فعال کنید، کافی است که تا انتها با ما همراه باشید تا تمام توضیحات لازم را برای شما ارائه کنیم.

نحوه فعال کردن گاد مود در ویندوز 10 یا 11

همان طور که اشاره شد، در ویندوز حالتی وجود دارد که با استفاده از آن می توان دسترسی به تنظیمات دیوایس را تا حد بسیار زیادی راحت تر کرد و بسیاری از کاربران از این قابلیت بی اطلاع می باشند. این حالت گاد مود است که شما می توانید برای داشتن بهترین عملکرد در ویندوز 10 و یا 11 از این حالت استفاده کنید.

اگر می خواهید از این حالت بر روی دیوایس ویندوزی خود استفاده کنید، کافی است که روال زیر را دنبال کنید:

  • در گام نخست باید در قیمت خالی از دسکتاپ خود کلیک کنید و بر روی گزینه New کلیک کنید.
  • در ادامه بر روی گزینه Folder کلیک کنید تا پوشه جدید برای شما ایجاد شود.
  • در ادامه نام پوشه را به ED7BA470-8E54-465E825C-99712043E01C تغییر دهید.
  • وقتی که کلید اینتر را فشار دهید و نام پوشه را تغییر دهید، آیکون پوشه تغییر خواهد کرد و به شکل آیکون کنترل پنل شما در خواهد آمد.

به همین راحتی می توانید حالت گاد مود را در ویندوز های 10 و یا 11 بر روی کامپیوتر خود فعال کنید و از ویندوز خود به صورت حرفه ای استفاده کنید.

روش دوم فعال سازی GodMode در ویندوز 10 و 11

اگر روش قبلی برای شما کار ساز نبود و یا به هر دلیل می خواهید روش دیگری را امتحان کنید، می توانید از این روش برای ایجاد گاد مود بر روی دیوایس خود استفاده کنید. این شیوه هم مانند روش قبلی بسیار ساده و آسان انجام می شود. برای انجام این کار کافی است که روال زیر را دنبال کنید:

  • در فضای خالی دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه New را انتخاب کنید.
  • در ادامه باید بر روی گزینه Shortcut رفته و آن را انتخاب کنید.
  • در کارد Type the location of the item explore عبارت ED7BA470-8E54-465E825C-99712043E01C  را تایپ کنید و بر روی دکمه Next کلیک کنید.
  • در ادامه باید نامی برای پوشه نشان داده شود که همان GodMode است.

به همین راحتی می توانید GodMode  را بر روی دیوایس ویندوزی خود روشن کرده و در صورت لزوم از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که برای استفاده حرفه ای تر و بهتر از ویندوز خود و همه قابلیت های گنجانده شده در آن می توانید از گاد مود استفاده کنید تا دیگر نیاز نباشد به راه حل های پیچیده موجود در ویندوز بپردازید.

کلام آخر

گاد مود حالتی در ویندوز است که می توان از آن برای دسترسی کامل و آسان به قابلیت های ویندوز استفاده نمود. این قابلیت به کاربران امکان را می دهد که بتوانند به راحتی به همه تنظیمات ویندوز خود دسترسی داشته و همچنین برای دسترسی به آن ها نیاز به طی کردن راه های طولانی را ندارند.

شما می توانید برای تهیه سرور مجازی مخصوص ترید و بایننس و کار های ارزی در ویندوز از اولین و بزرگ ترین سایت ارائه کننده VPS یعنی فراز سرور استفاده کنید :

خرید سرور مخصوص ترید

مقالات پربازدید این هفته :

هارد فورک Arrow Glacier چیست ؟

آیا استفاده از وی چت بی خطر است ؟

چگونه یک سفارش را در Grubhub لغو کنیم ؟

ارسال پاسخ