سوالات رایج و مهم

تقریبا محاله سوالی در ذهن شما باشه ، اما اینجا پاسخ داده نشده باشه ... !

روال انتخاب کشور به این شکل هست که شما بعد از خریدتون ، اگر سرور آی پی ثابت تهیه کرده باشید که آنلاین و آنی به شما تحویل می شود ( دیگز ارائه نمی شود ) ، چون اشتراکی هست و از قبل کانفیگ شده اند و اگر سرور اختصاصی ثابت برای ترید تهیه کرده باشید ، بعد از خریدتون به کارشناس مربوطه که براتون توضیحات ایمیل می شود ، پیام میدید و کشور مد نظر را انتخاب میکنید و بعد از احراز هویت شما بین 3 الی 24 ساعت کانفیگ و تقدیم می کنیم .

یکی از اشتباهات رایج کاربران این هست که کیل سوییچ رو به این معنی میدونند که یعنی وقتی وی پی ان قطع شد نت هم قطع شود ! 😐
بلکه دقیقا برعکس هست ، قابلیت KillSwtich برای این هست که اگر نت قطع شد و یا برق رفت و یا به هر دلیلی ارتباط نت قطع شد ، سرور روشن می ماند تا زمانی که مجدد شما وصل شید ! شما میتونید به صورت ویدئویی کامل این آموزش هم ببینید : اینجا

کیل سوئیچ روی وی پی ان نصب می شه نه VPS !

و براتون جالب خواهد بود در سرورهای ویندوزی اگر هم برق بره و یا هر اتفاق دیگری که اصلا دلیل به وجود اومدن کیل سوئیچ همان هست ، به هیچ عنوان آی پی ایران شما لو نخواهد رفت !

دلیل هم بدیهی هست ، وقتی شما وارد یک محیط سرور میشید اینگار وارد یک کامپیوتر دوستتون شدید در کشور مثلا هلند ! خوب مثلا برق ایران بره !

برق هلند که نرفته 🙂 لذا به کیل سوئیچ احتیاج پیدا نخواهید کرد .

اما به هر دلیلی هم دوست داشته باشید از کیل سوئیچ استفاده کنید میتونید از اکتنشن های Kill Switch استفاده کنید که آموزش آن را دادیم : آموزش کیل سوئیچ

سرورها به صورت ریموت دسکتاپ ارائه می شوند ، تمام آموزش ها جهت اتصال به سرور به شما آموزش داده می شود ، و به دلیل اینکه سرورها را ما کانفیگ میکنیم ، لذا خیلی ساده و سریع میتوانید با هر نوع دیوایسی متصل شید که تماما در قسمت آموزش ها تقدیم شده و برای تاکید بیشتر هم بعد خریدتون به شما آموزش داده می شود .

بله 100 البته ، دقیقا اصلا برای همین هست که شما برای کارهای ارزی ، خرید vps انجام میدهید .

چون میخواین ثابت و اختصاصی باشه !

تا زمانی که شما سرور خودتان را تمدید میکنید آن سرور ثابت هست ، مگر اینکه به احتمال نادر یک درصد مشکلی از سمت دیتاسنتر باشه که تا الان تو این 11 سال مشاهده نکردیم .

همچنین میتونید کامل تر این سوال و پاسخ را در اینستاگرام ما بررسی کنید :

https://www.instagram.com/p/CdEHTXLIvtB/

ما ارائه کننده خدمات فقط برای تریدرها هستیم و این سرورها قابلیت دور زدن فیلترینگ مثل اینستاگرام و … ندارد و فقط سرورها به صورت ریموت دسکتاپ برای تریدرها ارائه می شود . اگر نمیدونید چطور از سرور ریموت دسکتاپ استفاده می شود ، پست های اینستاگرام فراز سرور را بررسی کنید .

سرورها خریداری و سپس کانفیگ می شوند ، امکان تست روی سرور بدیهی می باشد که امکان پذیر نیست ، اما بهترین راه حل برای اطمینان بیشتر به هر کسب و کاری دیدن تست ها و نظرات سایر مشتریان می باشد که در پیج اینستاگرام فراز تمام این موارد کامل بررسی و منتشر شده است .

سایت های زیادی وجود دارند که میتونید آی پی و نوع کشور و تمام اطلاعات اتصالی خودتون رو چک کنید ، اکثر مردم هم عادت کردند تو گوگل سرچ میکنند what is my ip 😐 که متاسفانه بدترین روش شناسایی آی پی و اطلاعات سرور هست و دلیل هم مشخصه چون گوگل ده ها عامل رو چک میکنه و بعد دیتا میده مثلا کوکی های شما و حتی ساعت اتصال شمارو !

لذا با تمام این صحبت ها بهترین سایت برای چک آی پی و اطلاعات مربوط به سرور در حال حاضر سایت iplocation.net می باشد .

سوال بسیار مهم و دقیقی هست  !

روی VDS بله امکان پذیر هست چون یک سرور Share میشود بین 1 الی 7 نفر .

اما روی VPS خیر امکانش نیست .

حالا ممکنه سوال کنید آیا مهم هست که روی VPS باشم یا VDS ؟

ببینید کشورهای خاص مثل ارمنستان و گرجستان و امارات و … که قیمت های به مراتب بالاتری نسبت به کشورهای اروپایی عام مثل هلند و … دارند اصولا کاربران ترجیح میدند به جای هزینه ماهانه 2 میلیون تومان روی VDS بروند با هزینه 850 ت ماهانه !

هم بحث امنیت روی VDS خیلی بالاست و هم آی پی Share شده بین هزاران نفر نیست که بخواد لو بره.

از نظر کیفیت و سرعت هم هیچ تفاوتی با VPS ندارد .

اگر به هر دلیلی اکانت اشتباه تهیه کردید و یا به هر دلیلی پرداخت بیشتر و یا ناموفق داشتید و یا بعد خرید تصمیم دیگری داشتید امکان کنسل و لغو اکانت و هیچ خدمتی تحت هیچ شرایطی امکان پذیر نیست !

منابع هر سرور چه در VDS و چه در VPS بسته به کشوری داره که انتخاب میکنید ، به طور مثال سرور امارات با ترافیک ماهانه 50 گیگ ارائه می شود! نه اینکه ما محدود کنیم ! بلکه از سمت خود دیتاسنتر این محدودیت ترافیک روی سرور هست ، حتی خود سرور ایران هم محدودیت ترافیک داره .

لذا دقت کنید ممکنه مشاهده کنید که جایی نوشته شده باشه سرور امارات نامحدود !

زرنگ باشید و باقی اطلاعات هم ببینید ، مثلا نوشته میشه با پرت 10 مگ !

میدونید یعنی چی ؟ یعنی روی سرعت دانلود شمارو محدود میکنند تا شما ترافیک کمتری مصرف کنید 🙂

خوب چه کاریه ؟ وقتی کسی میخواد ترید کنه سرعت نداشته باشه چه فایده داره هی قطع شه و …

ما ترافیک رو ترافیک مبدا خود دیتاسنتر قرار دادیم و برای یک تریدر زیاد هم هست ، و از طرفی روی پرت هم هیچ محدودیتی نیست از 1000 مگ تا 10000 مگ هم هست .

همچنین روی بسیاری از سرورها و کشورهای دیگر هم هیچ گونه محدودیتی نیست مثلا کانادا – انگلستان – المان – هلند – امریکا – ترکیه – فنلاند و ده ها کشور دیگر .

دقت کنید که موضوع ترافیک برای کسی حائز اهمیت می باشد که میخواد فیلم دانلود کنه و یوتیوب گردی و وبگردی کنه وگرنه برای کار ترید زیاد خودتون رو درگیر این مسائل نکنید و فقط به کشور مقصد فکر کنید و سرعت و کیفیت خوب .

دقت کنید که با توجه به نوسانات نرخ ارز هر ثانیه باید قیمت جدید ثبت کرد !

برای اینکه نمیشه به این شکل عمل کرد ما یک نرخ اولیه برای تمامی سرورها قرار دادیم که شما بتوانید خریدتون رو انجام بدید و ثبت نام کنید .

بعد خرید و انتخاب کشور اگر کشور مد نظر شما جزو لیست کشورهای پایه باشه با همان قیمت داخل سایت براتون ثبت می شود اما اگر قیمت آن متفاوت باشد براتون مابتفاوت فاکتور می شود .

به طور مثال کشورهایی مثل امارات – قطر – گرجستان – فنلاند – اکراین و ده ها کشور خاص دیگر متفاوت می باشند .

خیلی متفاوت می باشند ، سرور آی پی اختصاصی یعنی یک آی پی مختص شماست و میتوانید راحت ترید کنید و همیشه اون آی پی ثابت و اختصاصی خود شماست ، اما آی پی ثابت ، یعنی اینکه یک سرویس اشتراکی هست و بین هزاران نفر مشترک هست با فرض ثابت بودن که البته با شرایط حال حاضر امکان همچین قولی به نظر در ایران کمی ناممکن هست و هر زمان هر آی پی اشتراکی ممکنه محدود شود که ما برای هر دو مخاطب ارائه خدمات داریم .

به لطف خداوند ، فراز سرور اولین و تنها شرکتی در ایران و منطقه آسیا می باشد که از بیش از 128 کشور به صورت مستقیم ارائه خدمات سرور می کند !
سرور دانمارک* ، سرور هنگ کنگ* ، سرور رومانی* ، گرجستان ، ارمنستان ، سرور ویتنام* ، سرور ایسلند* ، سرور آذربایجان* ، سرور فنلاند ، سرور لهستان ، سرور ترکیه ، سرور سنگاپور ، سرور آلمان ، سرور هلند ، سرور فرانسه ، سرور روسیه ، سرور امریکا ، ، سرور استونی ، سرور اتریش ، سرور انگلستان ، سرور کانادا ، سرور ایتالیا ، سرور دبی ( امارات )* ، سرور سوئد ، سرور استرالیا ، سرور برزیل ، سرور اکراین ، سرور ایرلند ، سرور جمهوری چک ، سرور سوئیس ، سرور اسپانیا و بیش از 50 کشور دیگر …
دقت کنید سرورهای ستاره دار قیمتش متفاوت می باشند و قبل خرید از پشتیبانی استعلام بگیرید .

قبل تر خیلی در این مورد صحبت کردیم ،
وی-پی-ان : یک یا چند سرور مجازی که بین تمام کاربران مشترک هست !
وی پی اس : یک یا چند سرور مجازی که آی پی آن اختصاصی شماست !
شاید سوال شه که کیفیت آنها باهم متفاوت هست ؟
بله زمین تا آسمان ! شما تصور کنید در اتوبانی رانندگی میکنید که فقط شما هستید !
و همچنین اتوبانی که کلی ماشین دیگر هست ! کامل تر این سوال را در قالب فیلم در اینستاگرام ما مشاهده کنید : اینستاگرام فراز سرور

بله سرورها به صورت ریموت دسکتاپ ( ویندوزی ) ارائه می شوند .

در گذشته تیم فراز سرور فقط سرورها را کانفیگ شده ارائه میکرد ، یعنی مثلا شما یک سرور خریداری میکردید و به طور مثال درخواست کانفیگ پروفایل OpenVPN را روی سرور خودتان به ما میدادید .

اما با توجه به ابلاغیه ها و همچنین درخواست بسیاری از کاربران تصمیم بر این شد که سرورها را به صورت ویندوزی ارائه کنیم .

در این روش شما هم روی ویندوز و هم اندروید و هم iOS به راحتی میتوانید استفاده کنید .

و خبر خوب اینکه با کانفیگ جدیدی که فراز سرور روی سرورهای ویندوزی ارائه میکند و همچنین قانون احراز هویت که قرار دادیم کاری کردیم که شما حتی در شرایطی که نت کشور ملی هم شود به راحتی میتوانید استفاده کنید .

یک آی پی کاملا اختصاصی و منابع کاملا اختصاصی و ثابت تا ابد ( تا زمانی که تمدید میکنید ) برای شماست و نگران تغییر آی پی و اختلال های نت کشور و هر نوع تحریم دیگری هم نخواهید بود !

همانطور که بالا توضیح دادیم ما سرورها رو کانفیگ میکنیم

این کانفیگ ها هم با ضریب 512 بیت انجام می شود، تقریبا میشه گفت هیچ احدی در دنیا نمیتونه اطلاعات شمارو بخونه و یا هک کنه !

تمام کارهای شما روی سرور هش می شود !

سرعت و کیفیت آن بی نظیر هست !

کاملا اختصاصی و ثابت برای خودتان هست !

با هر دیوایس دلخواه و هر جا که باشید راحت متصل میشید !

و …

این سوال بسیار پرتکرار می باشد

سرور هیچ محدودیتی در استفاده نداره !

اما یک سوال از شما میپرسیم ! یک تریدر و یا کسی که کل زندگیش در لپ تاپ یا موبایلش هست آیا حاضره اون موبایل و لپ تاپ کاریش رو به کس دیگری بدهد ؟

شما اگر دسترسی سرور ویندوزی خودتون رو به هر کسی بدید ، یعنی عملا دسترسی به کل دیتاتون رو دادید ! لذا تحت هیچ شرایطی دسترسی یوزر پسورد و اطلاعات سرور خودتون رو حتی برای مهمترین دلایل به هیچ عهدی ندید و مجموعه فراز سرور در خصوص امنیت سرور شما بعد تحویل سرور هیچ تعهدی نخواهد داشت ! چون سرور کاملا اختصاصی به شما تحویل میشه و بعد از آن باید از اطلاعات خودتون مراقبت کنید .

شما ضمانت 100 درصد هم روی قیمت و هم روی کیفیت دارید ، به این معنی که شما از ثانیه اول تا ثانیه اخر اعتبارتون میتونید با هر ارائه کننده دیگری با شرایط یکسان مقایسه کنید ، ما این ضمانت رو میکنیم که محال هست کیفیت و قیمت بهتری به شما دهد .

ببینید هیچ سروری تحت عنوان کاهش پینگ وجود ندارد که بتونه شمارو به خارج وصل کنه ! سرور کاهش پینگ زمانی مفهوم داره که شما به سرور مثلا ایران وصل شی ، اما موضوع از اینجا شروع میشه که با توجه به شرایط فعلی نت کشور اکثر گیم ها یا از سمت خارج به ایران محدود شدند و یا برعکس از سمت ایران به خارج فیلتر شدند ، لذا نیاز به یک سرور ثانویه هست که بتونه این تحریم ها رو دور بزنه و دیگ اینجا پس معنی کاهش پینگ خیلی جمله و حرف درستی نیست !

با تمام این توضیحات هم با افتخار خداروشکر میکنیم که سرورهای فراز سرور چون با کانفیگ های خاصی انجام میشوند گیمرها هم خیلی به شرکت ما لطف دارند و از ما خرید میکنند و بسیار هم راضی هستند .

راز این رضایت بالا هم فقط یک چیز هست ، ما سرورها رو با منابع بسیار بالا کانفیگ میکنیم .

کانفیگ ها هم چون کانفیگ خاصی هستند تمام این محدودیت ها رو تا بخش عمده ای کاهش میدهد 🙂

بله هر کشور قیمت کاملا متفاوتی با کشور دیگری دارد .

اما عموما کشورهای عام مثل هلند و کانادا و انگلستان و امریکا و ترکیه و فنلاند و از این دست کشورهای تو چشم قیمت های یکسانی دارند که در سایت میتونید تهیه کنید .

اما کشورهای خاص مثل عمان و قطر و امارات و مالزی و اتریش و ده ها کشور دیگر که خاص هستند بدیهی هست که از سمت دیتاسنتر به دلیل گران بودن تجهیزات و عدم رقابت بین خودشان و دیتاسنتر دیگر گرون تر از سمت دیتاسنتر ارائه می شود .

اما شما از ثانیه اول تا ثانیه اخر این ضمانت رو داری که اگر جایی حتی 1000 تومان ارزان تر با همین منابع ارائه میکرد ما با شما وارد یک مسابقه شرطی می شویم 🙂 و به شما اثبات میکنیم که محاله کسی در ایران با همین منابع و همین قیمت ارائه کند .

وقتی سروری از سمت شما تهیه می شود ، خودکار این سفارش از حساب ارزی ما کسر و ثبت سفارش در دیتاسنتر می کند ، و بعد به روال بعدی یعنی کانفیگ میرود که توسط تیم فنی ما انجام می شود .

لذا تحت هیچ شرایطی امکان لغو و انتقال و عودت مبلغ و سرویس در مجموعه ما نیست و شما با علم به این موضوع هر نوع خدماتی از ما تهیه می کنید .

اما اگر مشکلی از سمت سرور باشد که مشکل از یعنی نداشتن پینگ سرور ، 100 درصد ما و دیتاسنتر مسئول این موضوع می باشد و حتما براتون پیگیری می شود .

هیچ موردی نیست ، هر سوالی هست و در این صفحه به آن پاسخ داده نشده کافیه از طریق پشتیبانی با ما مطرح کنی … 🙂

ارتباط با پشتیبانی هم فقط از طریق ایمیل و یا تلگرام انجام پذیر می باشد :

ایمیل : FarazServer.net@Gmail.com

تلگرام : FarazServerSupport