ماینر چیست | 0 تا 100 طرز کار دستگاه ماینینگ | فراز سرور

ماینر چیست | 0 تا 100 طرز کار دستگاه ماینینگ | فراز سرور

ماینر نام آشنایی در حوزه ارزهای دیجیتال است. به طور خلاصه می توان گفت ماینر یا دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال، سیستمی است که با استفاده آن می توان ارزهای دیجیتال را استخراج کرد؛ باید به این نکته توجه داشت که هرکدام از دستگاه های ماینر برای ارز دیجیتال خاص خودش مورد استفاده قرار می گیرد و در این مقاله از سایت فراز سرور به صورت کامل به سوال ماینر چیست پاسخ میدهیم .

همان طور که گفتیم ماینر دستگاهی برای استخراج ارزهای دیجیتال است که هر ماینر فقط قابلیت استخراج ارزهای دیجیتال خاصی را داراست. یکی از ارزهای دیجیتالی که امروزه توسط افراد زیادی استخراج می شود، بیت کوین است. جالب است بدانید قبل از گسترش دستگاه های ماینینگ و باتوجه‌ به بالا رفتن قیمت ارزهای دیجیتال به‌ خصوص بیت کوین ، افراد در تلاش بودند تا با رایانه‌ های شخصی خود بیت کوین را استخراج کنند؛ ولی با توسعه شبکه بلاک چین و همچنین پیشرفت های بسیار زیاد در زمینه های مهندسی کامپیوتر، توسعه الگوریتم، نرم‌ افزار و سخت‌ افزار دیگر رایانه‌ های شخصی توانایی استخراج ارزهای دیجیتال را نداشتند و ماینرهایی با توانایی بالا طراحی و تولید شد.

عوامل زیادی در استخراج یا به‌ اصطلاح ماینینگ ارزهای دیجیتال نقش دارد که می‌ توان به گره‌ها در شبکه بلاک‌ چین اشاره کرد. وقتی یک ماینر بتواند به هش یک بلاک دست پیدا کند، به بقیه نودها یا گره های شبکه اعلام می‌ شود؛ در نتیجه ماینرهای دیگر که روی همان بلاک در حال کار بودند، آن را رها و به سراغ حل معادلات ریاضی بلاک های دیگر برای دستیابی به هش آن بلاک، می کنند.

میزان برق مصرفی ، میزان سودآوری

یکی از مهمترین دغدغه های مفهوم ماینر چیست برق مصرفی می باشد و به سراغ مثال اول کار می رویم ؛ امروزه با در اختیار داشتن یک دستگاه ماینینگ خوب و قابل‌ قبول برای استخراج ارز دیجیتال بیت‌ کوین، تقریباً توانایی استخراج 12 تراهش در ثانیه وجود دارد. همچنین سختی شبکه هم عامل مهمی در استخراج بیت‌ کوین است. در حال حاضر با میزان سختی شبکه موجود می‌ تواند 0.318 بیت‌ کوین در طول سال را تولید کند.

لازم به ذکر است که سود آوری یک ماینر ارتباط مستقیمی با راندمان آن دارد. بدین معنی که هرچه میزان سختی شبکه بلاک‌ چین بیشتر باشد، میزان برق مصرفی هم‌ افزایش خواهد یافت، در نتیجه بازده و سودآوری این دستگاه کمتر خواهد شد. به‌ عنوان‌ مثال یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال در مقایسه با دستگاه دیگری 10 درصد هش ریت بیشتری داشته باشد؛ چیزی حدود 50 درصد سرانه مصرف برق بالاتری خواهد داشت پس می‌ توان نتیجه گرفت میزان هش ریت تأثیر زیادی در مصرف برق یک دستگاه ماینر دارد.

برای ماینینگ چه باید کرد ؟

اگر قصد استخراج ارزهای دیجیتال را دارید باید شرایط زیر را فراهم کنید :

1) تهیه دستگاه استخراج ارز دیجیتال یا ماینر

2) داشتن کیف پول دیجیتالی امن

3) پیوستن به یک استخر جهت انجام پروسه استخراج ارزهای دیجیتال

برای به‌ دست‌ آوردن بیت‌ کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری حتماً نیاز نیست آن را استخراج کنید، می‌ توانید با انجام مبادلات گسترده، سرمایه‌ گذاری و یا کارهایی از این‌ قبیل به خرید ارزهای دیجیتال بپردازید. لازم به ذکر است که اگر علاقه دارید وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید، حتماً قبل از انجام هر کاری در مورد این کار تحقیق و مطالعه کنید و با دانش کافی وارد این بازار پرسود و زیان شوید.

نکات لازم برای تهیه یک ماینر چیست؟

یکی از این عوامل مقدار هش ریت دستگاه مورد نظر است. هش در واقع واحد پردازش بیت‌ کوین است. بدین معنی که هرچه قدر میزان هش بالا رود، مقدار بیت‌کوین استخراج شده هم بیشتر می‌شود .

عامل بعدی به‌ صرفه بودن است. وقتی از صرفه اقتصادی صحبت به میان می‌ آید یعنی تمام مجموع هزینه‌ های موجود اعم از مصرف برق، هزینه‌ های نگهداری و هزینه‌ های جانبی دیگر، باید تعادل متناسبی با مقدار سود دهی داشته باشد.

قیمت دستگاه ماینر عامل تأثیر گذار بعدی است. دستگاه‌ های استخراج ارزهای دیجیتال در رنج های مختلف قیمتی در دسترس است اما هرچه میزان هش دستگاه بالا باشد و میزان برق مصرفی آن کمتر، دستگاه بهتر و گران تری است.

کلام آخر

دستگاه های ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال کاربرد دارد. هر دستگاه ماینینگ قادر به استخراج ارز دیجیتال مخصوص خود است. برای کسب سود در ماینینگ باید دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال خریداری شود که انواع مختلفی را داراست. هرچه هش دریافتی دستگاه بالاتر باشد و همچنین میزان برق مصرفی کمتر، دارای راندمان و بازده بیشتری خواهد بود اما دارای قیمت بالاتری هم است و در این مقاله سعی کردیم یک مفهوم کلی از ماینر چیست را خدمت شما خیلی ساده تقدیم کنیم .

و به عنوان اخرین نکته مهم اینکه ماینرها باید به یک سرور مخصوص ماینر متصل شند که تحریم ها را دور بزند که این سرور باید بسیار قوی و پرسرعت و بدون قطعی باشد که بتواند خوب کار کند .

 

سرویس آی پی ثابت فراز سرور برای اولین بار در کشور از تکنولوژی VDS استفاده میکند که میتوانید توضیحات آن را در لینک زیر مشاهده کنید

سرور آی پی ثابت

 

 

مقالات پربازدید :

آموزش ساخت NFT و نحوه فروش آن

سرور VPS چیست و چگونه کار می‌ کند ؟

نحوه پرداخت هزینه آزمون تافل

ارسال پاسخ