اندیکاتور UTXO چیست ؟ | فراز سرور

اندیکاتور UTXO چیست ؟ | فراز سرور

اندیکاتور های مختلفی وجود دارد که از آن ها برای تحلیل ارز های دیجیتال استفاده می کنند. تعداد از اندیکاتور ها بسیار بالا می باشد و از هر کدام از آن ها برای نمایش و ارزیابی کمیت خاصی استفاده می کنند. اندیکاتور UTXO هم از این دسته از اندیکاتور ها است. سؤالی که در این بین مطرح می شود این است که اندیکاتور UTXO چیست؟ برای پیدا کردن پاسخ این سؤال تا انتها با فراز سرور همراه باشید.

فراز سرور اولین و تنها دارنده سرور های مجازی در ایران میباشد که بیش از 12 سال است که در این حوزه فعالیت می کنید جهت خرید می توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

خرید سرور مجازی فراز سرور

تعریف اندیکاتور UTXO

خروجی تراکنش خرج نشده و یا اندیکاتور UTXO اصطلاحی فنی برای مقدار ارز های دیجیتالی می باشد که پس از تراکنش باقی می ماند. شما می توانید این کمیت را به عنوان تغییری که پس از خرید یک کالا دریافت می کنید، در نظر بگیرید. البته که این مقدار پول کمی نمی باشد، بلکه یک خروجی تراکنش در پایگاه دادهاست که توسط شبکه ایجاد می شود تا امکان انجام تراکنش های تغییر غیر دقیق را فراهم کند.

در واقع می توان گفت که خروجی تراکنش خرج نشده، یک خروجی تراکنش ارز دیجیتال است که می توان به عنوان ورودی در تراکنش های بعدی از آن ها استفاده نمود و به شما این امکان را می دهد تا ارز های دیجیتال را به قطعات کسری تقسیم کنید. اندیکاتور UTXO به عنوان یکی از بخش های کل ارز دیجیتال در یک تراکنش خرج نشده است که تحت عنوان معیار حسابداری استفاده می شود.

درک بهتر اندیکاتور UTXO

این اندیکاتور خروجی تراکنش خرج نشده است. در یک تراکنش پذیرفته شده در یک سیستم پرداخت معتبر بلاک چین تنها خروجی های خرج نشد می توانند به عنوان ورودی یک تراکنش استفاده شوند. وقتی که یک ترانش انجام می شود، تمام ورودی ها حذف شده و خروجی ها به عنوان UTXOهای جدید ایجاد می شود. این مقدار ممکن است که در تراکنش های آینده مورد استفاده قرار بگیرد.

آنچه که در شبکه دیده می شود!

تراکنش های ارز دیجیتال، در واقع انتقال اطلاعات در یک پایگاه داده است. هر ارز دیجیتال به تکه های کوچک تری تقسیم می شود که در کل پایگاه داده ذخیره شده و خروجی تراکنش، مصرف نشده نامیده می شود. تقریباً همه تراکنش ها این اندیکاتور را دارند. بنابر این هزینه ها با استفاده از یک بایت داده انجام نمی شود و در عوض بخش های متعددی از ارز های دیجیتال برای برآورده کردن یک درخواست هزینه بازیابی می شوند.

وقتی که شما یک تراکنش را بر روی کیف پول خود شروع می کنید، اندیکاتور UTXO اطلاعات شما را در خود جای می دهند، قفل آن ها باز شده و اطلاعات مالک جدید با UTXO که به آن ها منتقل شده است، مرتبط می شود. آن ها یک بار دیگر قفل شده و کاربر می تواند از طریق همان فرایند در آن ها تراکنش انجام دهد.

با انجام معاملات به صورت مستمر، پایگاه داد با سوابق تغییرات مالکیت پر می شود و در نتیجه خروجی ها کسری از ارز های دیجیتالی است که شما برای شخصی ارسال کرده اید. این خروجی ها به عنوان ورودی می توانند در پایگاه داده ثبت شوند.

آنچه توسط کاربران دیده می شود!

وقتی که تصمیم به خرج یک بیت کوین می گیرید، فقط مبلغی را هزینه کرده اید و آن مبلغ کسر شده است. مقدار باقی مانده در کیف پول شما وجود دارد. برای شما، این کار شبه خرج کردن یک اسکناس 1 دلاری است که با استفاده از آن کالای 0.5 دلاری خریداری کرده اید و برای پرداخت هزینه آن، پول خود را خرد کرده اید.

اهداف اندیکاتور UTXO چیست؟

این مدل در بسیاری از ارز های دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد چرا که به کاربران خود اجازه می دهد تا مالکیت تمام بخش های ارز های دیجیتال را ردیابی کنند. از آنجایی که ارز های دیجیتال با در نظر گرفتن ناشناس بود ایجاد شده اند، UTXOها با آدرس ها عمومی قابل مشاهده برای کل شبکه مرتبط هستند.

کاربران را نمی توان از روی مالکیت دارایی های آن ها شناسایی نمود مگر این که آدرس های خود را تبلیغ کنند وی اندیکاتور UTXO اجازه می ده تا از طریق آدرس ها شفاف شود.

ریزش اندیکاتور UTXO

انبوه سکه های کوچک موجود در شبکه یک ارز دیجیتال، برخی از تراکنش ها را غیر اقتصادی می کند. این موضوع به این دلیل است که ممکن است هزینه تراکنش ها  بیشتر از هزینه واقعی خود محصول خریداری شده باشد.

آیا بیت کوین UTXO است؟

خروجی های تراکنش خرج نشده یا UTXO بخش از فناوری پایگاه داده توزیع شده پشت فناوری بین کوین و سایر ارز های دیجیتال می باشد. بیت کوین نیز مانند بسیاری از ارز های دیجیتال از UTXO استفاده می کند ولی UTXO نیست. به تعبیری UTXOها بیشتر در مورد بیت کون مورد بحث قرار می گیرند با این حال آن ها را می توان تقریباً در هر تراکنش ارز دیجیتال دیگری مستقر نمود. به خاطر داشته باشید که هر UTXO دارای یک امضای شخصی مرتبط با آن است که معمولاً این امضا حفظ می شود و هنگام استفاده از UTXO خود به عنوان یک ورودی در یک ترانش جدید، ارائه می شود.

اندیکاتور UTXO برای چه مواردی استفاده می شود؟

این اندیکاتور داری مزایای بسیاری است که اول از همه می توان این شکل بسیار مهم تأیید است. هیچ UTXO بدون تأیید مالک خود رمزارز قابل مبادله نمی باشد. پس کاربران بسیار کمتر با کلاهبرداری مواجه می شود. مدل UTXO مکان های سکه ها را در هر لحظه پیگیری می کند و این کار باعث گم نشدن ارز شده و از ارسال آن به شخص اشتباه نیز جلوگیری می کند.

اندیکاتور UTXO به کاهش تقبل نیز کمک می کند، چرا که تنها اجازه می دهد از خروجی های خرج نشده برای تراکنش های آینده استفاده شود. این راه کار برای جلوگیری از هزینه های مضاعف بسیار مؤثر می باشد. هیچ کس نمی تواند از یک بخش رمزنگاری برای چندین تراکنش استفاده کند و از آن جایی که UTXO برای ایجاد یک خروجی جدید و مرتبط مصرف می شود، مقادیر کریپتو ثابت است.

برای تقویت بیشتر امنیت مالی، اندیکاتور UTXO تراکنش های رمزنگاری را کمی شفاف تر کرده و هویت کاربران را فاش نمی کند. با این حال فهرستی از کلید های عموی را ایجاد می کند که با هر قطعه رمزنگاری مرتبط می باشد. این کار اجازه می دهد تا زنجیره ای از امضا های دیجیتال برای هر ارزش رمزنگاری ایجاد شده و در صورت وجود اختلاف، این فهرست شفاف مالکین کمی مفید را ارائه می دهد.

کلام آخر

به صورت کلی می توان گفت که علاوه بر تمام مزایای امنیتی و تأیید، اندیکاتور UTXO مزایایی نیز برای مصرف کنندگان دارد که به کاربران اجازه می دهد تا قطعات مجزای بیت کوین را ایجاد کرده و در هر تراکنش استفاده کنند. در مطلب بالا هم سعی نموده ایم که به سؤال اندیکاتور UTXO چیست؟ پاسخ دهیم که امیدوارم برای شما مفید بوده باشد .

 

مقالات پربازدید این هفته :

استفاده از ویزا کارت مجازی برای پی پال

کسب درآمد از بازی Second Life

نکات مهم افتتاح حساب در ترکیه

ارسال پاسخ