آموزش تغییر پسورد سرور ویندوزی ریموت دسکتاپ

آموزش تغییر پسورد سرور ویندوزی ریموت دسکتاپ

به جرات اولین و مهمترین کاری که بعد از خرید سرور مجازی ریموت دسکتاپ و یا حتی لینوکسی باید انجام بدهید، این است که پسورد سرور خودتان را تغییر بدهید. زیرا سرور مجازی مثل کارت عابر بانک شماست و اگر این کارت را دست هر کس بدهید تا زمانی که آن پسورد را ندارد هیچ نگرانی ندارید اما به محضی که پسورد را به آن شخص بدهید، از آن پس باعث نگرانی شما می‌شود. دقیقا در دنیای VPS هم به همین شکل می‌باشد و فقط با داشتن آن پسورد می‌توانند به تمام دیتای شما در آن لپ‌تاپ مجازی دسترسی داشته باشند. ما در این این مقاله از سایت بزرگ فراز سرور، آموزش تغییر پسورد سرور ویندوزی ریموت دسکتاپ را خدمت شما کامل تقدیم می‌کنیم.

اگر تفاوت بین وی پی ان با VPS را نمی‌دانید حتما مقاله زیر را مطالعه کنید:

VPS چیست ›

آموزش تغییر رمز در سرور ریموت دسکتاپ ویندوزی

خوب همانطور که تاکید کردیم اولین کاری که بعد از خرید VPS باید انجام بدهید، تغییر رمز آن می‌باشد که دیگه خیالتون راحت باشه که کسی جز شما آن پسورد را ندارد.

مهم نیست که با موبایل وارد سرور مجازی ویندوزی خودتان می‌شوید و یا با کامپیوتر خودتان. مهم این است که سریع این کار تغییر رمز را انجام بدهید .

اگر نمی‌دانید چطور از موبایل اندروید خودتان وارد محیط سرور ویندوزی شوید مقاله زیر را مطالعه کنید:

نحوه وصل شدن به سرور مجازی ویندوزی با اندروید

 

برای آموزش تغییر پسورد سرور ویندوزی 3 راه حل وجود دارد که ما این راهکارها را در ویدئو خدمت شما کامل آموزش دادیم. اما ترجیح خود ما راحت‌ترین و سریع‌ترین راه تغییر پسورد است که خدمت شما اینجا به صورت متنی نگارش می‌کنیم.

اگر مایل بودید آن دو تا هم مشاهده کنید، ویدئو را بررسی بفرمایید.

و اما سریع‌ترین راه عوض کردن پسورد VPS ویندوزی:

خیلی راحت و سریع کافیه که وقتی وارد محیط سرور شدید، کلید ترکیبی cntrl + alt + end همزمان بزنید.

به محض اینکه این کلیدها را وارد کنید با صفحه‌ای مشابه زیر مواجه می‌شوید.

آموزش تغییر پسورد سرور ویندوزی

در قسمت Old Password کافیه پسورد قبلی که از سمت ما به شما داده شده را وارد کنید.

در قسمت New Password پسورد دلخواه خودتان را وارد و در قسمت اخر هم آن را مجدد وارد و Confirm کنید.

نکته: توجه کنید که پسورد شما از حروف و کلمات سخت مانند @#! و عدد تشکیل شده باشد.

راه های دیگر آموزش تغییر پسورد سرور ویندوزی

همانطور که عرض شد راه‌های مختلف دیگری همچون از قسمت کنترل پنل و … نیز وجود دارد که طولانی‌تر هستند و در ویدئو هم کامل خدمت شما توضیح دادیم اما توصیه می‌کنیم از همین راه بالا خیلی راحت و سریع انجام دهید.

اگر پسورد خودمان را یادمان رود چه کار کنیم ؟

همواره در فراز سرور تاکید کردیم که امنیت حرف اول و اخر را در سیستم ما میزند و به محض اینکه شما پسورد را تغییر دهید حتی خود ما هم دسترسی به تغییر پسورد شما نداریم.

اما جای نگرانی نیست اگر یک درصد پسورد خودتان را گم کردید ما می‌توانیم از طریق پنل دیتاسنتر برای شما درخواست ریست بدیم به لایه بالاتر.

آیا اگر پسورد را تغییر ندیم خطرناک است؟

بله! چون محیط سرور شما دقیقا مثل لپ‌تاپ شخصی شماست و چه‌بسا که در این محیط سرور ترید و کارهای ارزی انجام می‌دهید و هیچ‌کس جز شما نباید به این پسورد دسترسی داشته باشد و مسئولیت آن کامل با شماست! همانطور که مسئولیت رمز عبور کارت عابر بانک شما، با شماست.

لذا حتما اولین کاری که می‌کنید همین تغییر رمز سرور می‌باشد.

آیا با ریست پسورد، اطلاعات داخل سرور پاک می شود؟

خیر با ریست و یا ریبوت کردن سرور اطلاعات شما پاک نمی‌شود مگر اینکه از موعد تمدید سرور شما گذشته باشد که در قسمت توضیحات هم تاکید کردیم همواره یک یا دو روز جلوتر حتما اقدام به تمدید سرور مجازی خودتان کنید.

آیا وی پی ان هم نیاز به تغییر پسورد دارد؟

خیر وی پی ان یک سرور نا امن می باشد که هزاران نفر به آن متصل هستند!

یعنی یک سرور کانفیگ می‌شود و به هزاران نفر فروخته می‌گردد و آن رمزی که شما در وی پی ان دارید، رمز سرور نیست بلکه رمز اعتبار سنجیی شماست که در IBSng برای شما تعریف شده که فقط اعتبار سنجی می‌شود و اما تمام اطلاعات شما ممکن است توسط ارائه‌کننده، رصد شود که بارها هم تاکید کردیم یک تریدر تحت هیچ شرایطی از وی پی ان استفاده نکند!

نتیجه گیری مقاله آموزش تغییر پسورد سرور ویندوزی

در این مقاله از سایت فراز سرور، روند تغییر پسورد سرور مجازی remote desktop را خدمت شما توضیح دادیم و در انتها به تمامی سوالات ذهنی شما که ممکن است برای هر کس اتفاق بیوفتد، پاسخ دادیم. در صورت وجود هرگونه سوال، می‌توانید از باکس پایین سوال خودتان را بپرسید.

 

فراز سرور، اولین و تنها و تخصصی ترین مرکز ارائه خدمات به تریدرها ، فریلنسرها و تجار می‌باشد .

ارائه خدمات سرور مجازی برای اولین بار در کشور از 128 کشور در این پروژه بزرگ انجام می شود و محال هست شما نیاز به سرور کشوری داشته باشید و از آن کشور نمایندگی نداشته باشیم.

شما در دو قسمت ضمانت کامل دارید:

کیفیت و قیمت!

برای خرید آنلاین سرور مجازی به صفحه اصلی سایت مراجعه بفرمایید.

و در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اخرین مقالات نوشته شده:

آموزش ترید فیوچرز در کوکوین Kucoin

اضافه کردن توکن در کیف پول متامسک

سرور بورس با پینگ پایین