آموزش DefiLlama | آموزش وب سایت DefiLlama | فراز سرور

آموزش DefiLlama | آموزش وب سایت DefiLlama | فراز سرور

آموزش DefiLlama ; اگر از جمله فعالان حوزه ارز های دیجیتال باشید و به معامله در این بازار بپردازید، حتماً از مجموعه ارزش قفل شده و یا به اختصار TVL را شنیده اید. این مقدار کل پول سپرده شده در DeFi است که با جمع کردن مقدار بیت کوین توکن شده، ETH و استیبل کوین های سپرده شده وجود دارد. برای اطلاع از TVL در DeFi چندین سرویس وجود دارد که از جمله آن ها وب سایت DefiLlama می باشد. در ادامه به آموزش DefiLlama خواهیم پرداخت که می تواند برای شما کاربردی باشد؛ پس تا انتها با فراز سرور همراه باشید.

قبل از اینکه ادامه مقاله رو بخونید ، اگر تریدر و یا در بازار ارزی کار می کنید ، حتما مقاله زیر رو بخونید :

فیلتر شکن آی پی ثابت و اسرار پشت پرده آن که نمیدونی !! ›

آموزش DefiLlama

وب سایت DefiLlama تمام زنجیره های محبوب و برنامه های مربوط به DApps را دریابی می کند. تیم داده فعالیت های تجاری را در بزرگترین زنجیره های جهان تجزیه و تحلیل می کند و در این پلتفرم داده های را جمع آوری کرده و به صورت رایگان به دنیا ارائه می کند. از جمله داده ها تجمعی برای همه زنجیره ها می باشد. خوب بریم ادامه آموزش DefiLlama :

اگر شما هم از عاشقان UniSwap هستید، وب سایت DefiLlama قطعاً محصولی مورد پسند و محبوب برای شما است. به این دلیل طراحی DeFilama از UniSwap الهام گرفته شده است و می توان گفت که با آن یکسان می باشد. در حال حاضر TVL نشان داده شده توسط این وب سایت 112.59 میلیارد دلار است، با دامیننس بالای 8% برای MakerDAO. به صورت کلی می توان گفت که این سرویس دارای بیش از 300 پروژه DeFi می باشد و می تواند به عنوان جایگزینی برای DeFiPluse معروف برای پیگیری TVL پروژه هایی که در سایر سرویس های مشابه وجود ندارد، استفاده می شود.

وب سایت DefiLlama بزرگترین تجمع کننده TVL برای DeFi

این وب سایت مأموریت خود را به این صورت بیان می کند. همچنین اضافه کرده اند که داده های ما کاملاً منبع باز هستند و توسط تیمی از افراد پرشور و مشارکت کنندگان از صد ها پروتکل نگهداری می شوند. تمرکز ما بر روی داده های دقیق و روش شناسی شفاف است. ما بیش از 800 پروتکل DeFi را از بیش از 80 بلاک چیت مختلف ردیابی می کنیم. این وب سایت تجزیه و تحلیل DeFi را برای موارد زیر پیگیری می کند:

  • برنامه های DeFi
  • زنجیره های دیفای
  • اوراکل های DeFi
  • فورک های DeFi
  • ایردراپ های دیفای
  • استیبل کوین ها
  • پروتکل های برتر
  • ویکی لاما که بخش جدید وب سایت به حساب می آیند که قرار است به عنوان دایره المعارف رمزنگاری استفاده می شود.

آموزش DefiLlama

همان طور که اشاره کردیم، این وب سایت داد ها بیش از 80 بلاک چین لایه 1 و صد ها برنامه غیرمتمرکز را جمع آوری می کند. این کار به ما امکانمی دهد ببینید کدام زنجیره ها بزرگترین هستند و چگونه DeFi در حال رشد است. آمار های موجود در این وب سایت به صورت رایگان در دسترسی هستند و می توان از یک API عمومی برای ادغام این داد ها در وب سایت های دیگر نیز استفاده نمود.

دادها جمع آوری شده در این وب سایت قابل اعتماد می باشند چرا که بر اساس پروتکل های منبع بازگردآوری شده است. داده ها مربوط به بلاک چین ها برای عموم قابل دسترسی است و کاربران می توانند با استفاده از اوراکل های خود یا کاوشگر های بلوک اتریوم، تمام معاملات روی نرم افزار های غیر متمرکز مانند UNI را دریابی می کند.

آموزش داشبورد سایت DeFi Llama

وقتی که شما وارد این وب سایت می شوید، اولین چیزی که با آن مواجه خواهید شد، داشبورد این وب سایت می باشد. این داشبورد دسترسی به TVL را برای تمام فعالیت های DeFi فراهم می کند. TVL به این معنی است که مقدار معینی از پول در آن شبکه های به صورت توکن نقدینگی LP و یا وثیقه سپرده شده است.

صفحه اصلی رتبه بندی TVL را برای برنامه های غیر متمرکز بر اساس ارزش های دلاری آن ها که در هر برنامه تعیین شده است، نشان می دهد. این داده ها شامل تمام معاملات در صرافی های غیرمتمرکز می باشد که در آنجا جمع آوری شده است و به شما کاربران ارائه می شود.

کاربران در داشبورد این وب سایت می توانند رتبه بندی های TVL را برای هر زنجیره با انتخاب BEL، Fantom، Terra، Ethereum یا هر زنجیره دیگری را مشاهده کرده و اطلاعات را بر اساس آن ها مرتب کنند. اگر شما اتریوم را انتخاب کنید، برنامه هایی را برای شما نمایش خواهد داد که برای اتریوم بر اساس TVL شناخته شده اند.

DeFi Llama Chain

این وب سایت یکی از بزرگترین وب سایت هایی است که  DeFi را توسط TVL ردیابی می کند. این وب سایت به صورت انحصاری زنجیره لایه اول را لیست می کند که برنامه های می توانند بر روی آن ها ساخته شده اند. این زنجیره ها نسبت به بیت کوین مزیت دارند چرا که با قرارداد های هوشمند سازگار هستند. قرارداد های هوشمند آن ها را قادر می سازد تا سکه هایی مانند ERC-20 را روی این زنجیره ها بسازند و برنامه های DeFi مانند AAVE ایجاد کنند که خدمات وام دهی را به روشی غیرقابل اعتماد امکان پذیر کنند.

برترین زنجیره دیفای برای اتریوم می باشد که 64% از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. اگر مجموع ارزش قفل شده دیفای یا TVL DeFi را بررسی کنیم، به این معناست که اتریوم به تنهایی بیش از 72 میلیارد دلار در اکوسیستم خود قفل شده است.

البته لازم به ذکر است که TVL در واقع همان ارزش بازار نیست. بیت کوین دو برابر ارزش بازار اتریوم، ارزش دارد؛ اما از قرارداد های هوشمند پشتیبانی نمی کند. این بدان معناست که برنامه های DeFi نمی توانند بر روی آن ساخته شده و در DeFi Llama لیست نشده اند.

اوراکل

اوراکل های بلاک چین از جمله اجزا جدایی ناپذیر اکوسیستم DeFi می باشد که زنجیره های ذکر شده به راه هایی برای برقراری ارتباط با دنیای بیرونی نیاز دارد چرا که امنیت بلاک چین منجر به جدا شدن زنجیره ها به خودی خود می شود. خدمات اوراکل به سرور ها و فید های داده اجازه می دهد تا با استفاده از قرارداد های هوشمند به بلاک چین متصل شوند.

اوراکل ها برای ارسال فید قیمت، داده های آب و هوا، داده های خدمات پرداخت و سایر اطلاعات مفید هستند و همچنین توسعه دهندگان می توانند سیستم های خودکار را بدون واسطه طراحی کرده و داده ها را از دنیای واقعی گرفته و برنامه هایی شبیه به امور مالی سنتی TradeFi بسازد.

فورک

فورک ها کپی هایی از نرم افزار های اصلی هستند که کمی تغییر یافته و مجدد استفاده شده اند. برنامه های DeFi معمولاً منبع باز هستند و کد برای استفاده تجاری در دسترس است و شبیه سازی سرویس های موجود را آسان می کند. در برخی موارد، فورک ها می توانند TVL ترکیبی بیشتری نسبت به برنامه اصلی داشته باشند.

طبق گفته دیفای لاما، Uniswap با بیش از 66% سهم بازار، به عنوان اولین رتبه را بخش فورک در صنعت DeFi دارا است. uniswap تجارت دیفای را با اجازه دادن به کاربران برای تجارت توکن های ERC-20 برای اتریوم آغاز کرد.

ایردراپ

ایردراپ ها به عنوان هدایایی نمادین است که اغلب در زمان راه اندازی یک ارز دیجیتال جدید ارائه می شود. ایردراپینگ توکن های رایگان در جامعه DeFi بسیار رایج است چرا که به کاربران اولیه پاداش می دهد و توکن را تبلیغ می کند.

Uniswap در زمانی که برای اولین بار توکن UNI را خود را راه اندازی نمود، معادل 10.000 دلار را برای همه کاربران واجد شرایط دریافت کردند. خدماتی مانند سرویس نام اتریوم ENS توکن های خود را منتشر کرده است و ارزش بیش از 10.000 دلار را برای کاربرانی که نام ها دامنه .eth را ثبت کرده اند را فروخته اند.

اکثر برنامه های DeFi توکن های مخصوص به خود را دارند. آن هایی که هنوز توکن های خود را منتشر نکرده اند، احتمالاً در آینده یکی از را منتشر خواهند کرد و کاربران می توانند با استفاده از این خدمات واجد شرایط این ایردراپ ها شوند و آن ها را دریافت کنند.

استیبل کوین در DeFi Llama

در این قسمت می توان کل ارزش بازار استیبل کوین ها و رتبه بندی استیبل کوین های برتر را مشاهده کرد. در زمان نگارش مقاله کل ارزش بازار استیبل کوین ها برابر است با 159 میلیارد دلار که رتبه نخست در این بخش به تتر با تسلط بازار 46% می رسد. رتبه دوم و سوم استیبل کوین ها نیز به ترتیب به USDC و BUSD می رسد.

دسته بندی های موجود رد وب سایت DeFi Llama

در این قسمت می توانید پروتکل های مختلف در بازار کریپتوکارنسی را بر اساس طبقه بندی های مختلف دیده و به آن ها دسترسی داشته باشید. طبقه بندی هایی مانند صرافی های غیرمتمرکز، وام دهی، پروژه های بیلد فارمینگ، لیکویید استیکینگ، خدماتی و … با کلیک روی هر طبقه بندی، به اطلاعات ویژه هر پروژه دسترسی خواهید داشت.

ویکی یا دایره المعارف DeFi Llama

هدف از ایجاد این بخش تبدیل شدن به دایره المعارف رمزنگاری است. این بخش توسط جامعه ای از داوطلبان از طریق مدلی از همکاری باز، با استفاده از یک سیستم ویرایش مبتنی بر ویکی نوشته و نگهداری می شود و هدف آن این است که جامعه محور، بدون تبعیض و بی طرف باشد.

کلام آخر آموزش DefiLlama

به صورت کلی می توان گفت که DeFi یکی از صنعت های چند صد میلیاردی می باشد. این در حالی است که اتریوم تقریباً کل بازار را در اختیار داشت، زنجیره های جدیدی ظهور کرده است و اکوسیستم های خود را ایجاد کرده اند که ردیابی ارزش های تک تک آن ها را دشوار کرده است. از این رو به آموزش DefiLlama پرداخته ایم که می توانید از آن استفاده کنید.

در صورت نیاز به تهیه وی پی اس مخصوص ترید ، میتوانید از طریق صفحه زیر اقدام کنید .

فراز سرور اولین و تنها مجموعه ای در ایران می باشد که از 128 کشور خدمات سرور ارائه می کند .

خرید سرور ترید

 

مقالات پربازدید :

خرید وی پی اس ازبکستان

آموزش فعال کردن صدا در سرور ویندوزی (VPS)

نحوه وصل شدن به سرور مجازی ویندوزی با اندروید

ارز دیجیتال مون بیم

ارسال پاسخ